КАМ`ЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ № 39 ПРЕДСТАВЛЯЛА МІСТО НА ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ ФОРУМІ

16 бер. 2018
15 березня 2018 року в Дніпропетровському дитячо-юнацькому центрі міжнародного співробітництва відбулася Vl обласна краєзнавча конференція учнівської молоді, присвячена революційним подіям початку ХХ ст. в Україні, що стали переломними у вітчизняній історії, на тему: «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу (до 100-річчя подій)". Бочка Олександра, учениця 11 класу Кам`янської гімназії № 39, виступила з доповіддю «Еволюція поглядів М.С. Грушевського на українську державність». У своєму виступі юна дослідниця зазначила: «Дослідження діяльності М. С. Грушевського є сьогодні досить актуальним, особливо в умовах формування нового покоління українців. Адже саме він був провідником ідеї духовної модернізації українського суспільства, перетворення його в єдину націю, формував українські політичні принципи й організував нові державні засади. Недаремно М. С. Грушевського називають «Шевченком XX століття». Мало в нас було організаторів і діячів такого виміру, як Грушевський». Під час роботи конференції учасники мали можливість розглянути соціально-економічну, політичну, культурну ситуацію в Україні в революційну добу 1917-1921 рр.; презентувати власні наукові доробки щодо регіональних аспектів розгортання Української революції 1917-1921 рр., також юними дослідниками було представлено внесок її визначних діячів у розбудову державної незалежності, обгрунтовано вплив тогочасних подій на подальший перебіг історичного процесу в Україні, проведено паралелі історичної минувщини і сучасної ситуації в країні. Розглянуті на конференції актуальні питання викликали жваве обговорення та обмін думками серед учасників. Усе це сприяє обміну думками між досвідченими вченими, учнями, викладачами, підживлює й укріплює наукову й міжособистісну комунікацію. У рамках наукової конференції було презентовано екскурсію «Багатогранність Січеслава у вирі Української революції 1917-1921 рр.», учасники конференції мали можливість відвідати екскурсію визначними залами музею імені Д.І. Яворницького «Родзинки рідного краю крізь призму музейних експозицій». За результатами краєзнавчої конференції учні-науковці та їх керівники були нагороджені грамотами. Також підготовлено збірник тез доповідей учасників та вироблено рекомендації з метою подальшого розвитку краєзнавства на Дніпропетровщині, національно-патріотичного вихованння учнівської молоді. Усі учасники історичного форуму висловлюють подяку Організаційному комітету наукової краєзнавчої конференції, який очолює Антипенко Ганна Сергіівна, кандидат історичних наук, методист КЗ ДДЮЦМС ДОР., за методичну підтримку в його організації та забезпечення високого рівня проведення. Бажаємо всім учасникам конференції невичерпної енергії, плідної, конструктивної роботи та подальших успіхів у навчальній та науково-дослідній роботі!