КЗ "Ліцей № 39" КМР

03.04.2018 року відбувся семінар-практикум на тему «Практична реалізація моделі здорового способу життя в умовах Нової української школи» для вчителів з основ здоров'я

3 квіт. 2018
03.04.2018 року на базі КЗ «Загальноосвітнього навчального закладу І ступеня – гімназія №39» Кам`янської міської ради відбувся семінар-практикум на тему «Практична реалізація моделі здорового способу життя в умовах Нової української школи» для вчителів з основ здоров'я, які викладають у школі І та ІІ ступенів. Семінар-практикум розпочався в нестандартній формі, з ранкової зустрічі «Кишеня вітань». Практика ранкових зустрічей – це одна з успішних практик Нової української школи, що допомагає вчителю у створенні спільноти класу, розвитку важливих навичок для дітей, серед яких – це навички спілкування, академічні і соціальні навички. Відкрила роботу семінару Світлана Олександрівна Чобанян, методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань. Вона ознайомила присутніх з метою та планом роботи семінару-практикуму. Директор С.Л. Занєгіна познайомила учасників семінару з моделлю освітнього закладу «Від школи культури здоров'я до Нової української школи», а заступник директора з НВР ІІ ступеня Гурська В.М. – з інтеграцією навчання через діяльнісний підхід. Гості семінару відвідали оглядову екскурсію у педагогічному музеї «Учителю! Вклоняюся доземно перед великим іменем твоїм» та екскурсію у міні-музеї «Чарівна писанка». На високому методичному рівні були проведені інтегровані уроки з основ здоров`я: в 7-А класі на тему: «Хвороби цивілізації. Профілактика соціальних захворювань. Практична робота «Створення реклами за здоровий спосіб життя» (основи здоров'я, біологія та інформатика) учителями-методистами Безцінною Н.А., Гречихіною Л.Є., спеціалістом ІІ категорії Дроном С.О. та в 1- Інтелект класі на тему «Цінність життя та здоров’я людини. Як зберегти здоров’я» (основи здоровя, мистецтво, фізична культура) учителями –методистами Шевцовою Т.І., Коваль О.О., вчителем вищої категорії Станкевич Н.М. та учителем І категорії Шкуратовою О.К. Присутні мали можливість познайомитися з новітніми інтерактивними методиками та діяльнісним підходом роботи, найбільш раціональними методами, прийомами і засобами навчання, які забезпечують пізнавальну активність і творчий розвиток учнів під час освітнього процесу. В рамках семінару його учасники мали можливість на собі випробовувати роботу експрес-методику визначення ступеня стомлення учнів 5-8 класів за методом Акіоші Кітаока, а також визначення ступеня стомлення учнів 9-11 класів за допомогою он-лайн опитувальника САН (самопочуття, активність, настрій), які провів учитель-методист фізичної культури Кострюков Е.О. А початкова школа презентувала фестиваль руханок та фізкультхвилинок під керівництвом учителя фізичної культури Шкуратової О.К. Актуальними були проведені інтерактивні навчання заступниками директора Одинцовою Г.В. ( практикум «Використання інтерактивних технологій навчання як одна з умов Нової української школи») та Гурською В.М. (воркшоп «Інфографіка, як одна із форм критичного мислення»). Панувала творча та злагоджена атмосфера на майстер-класах по виготовленню пасхальних писанок, керівниками яких були учителі-методисти Тихонова О.В., Коваль О.О. Емоційним завершенням практичного модулю стала театрально-світлова компози-ція «На межі». Вистава підняла проблему ставлення сучасної молодої людини до вибору цінностей життя. Наприкінці семінару практичний психолог закладу Курниш Р.Ф. представила результати досліджень щодо вміння правильно розуміти і використовувати власні емоції за психодіагностикою «Емоційний інтелект».