19 травня Україна відзначає День Європи

21 трав. 2018
До цього дня в педагогічному музеї гімназії № 39 для старшокласників проведені екскурсії на тему: «Будьмо знайомі, Європо!». Екскурсоводи гуртка «Юні музеєзнавці», учениці 9го класу Чубенко Олександра і Гречина Вероніка (кл. керівник Левченко І.Г.) розповіли екскурсантам про створення Євросоюзу, про основні вимоги до членів ЄС, зупинили свою розповідь на шести країнах-засновницях Євросоюзу: Бельгії, Люксембурзі, Італії, Нідерландах, Німеччині, Франції. Детально розповіли екскурсоводи про прапор та гімн Євросоюзу (екскурсанти прослухали гімн ЄС). Екскурсоводи наголосили, що безвіз для України з ЄС, підписаний в Страсбурзі 17 травня 2017 р за присутності президента України П.Порошенка та голови європейського парламенту Антоніо Таяні. Кожен громадянин України може відвідати Європу при наявності біометричного паспорта, а наша молодь може ближче познайомитися з життям європейців, їх культурою і національними цінностями, поїхати навчатися і можливо, залишитися там жити. Сьогодні до 12 % наших випускників навчаються в Європі і принесуть в Україну впевненість у тому, що Україна повинна пройти певний шлях: досягти високого рівня розвитку економіки, продовжити демократизацію, мати певну законодавчу базу тощо. Закінчили екскурсію словами видатного французького письменника Віктора Гюго: «Прийде день, коли всі нації цього континенту, зберігши свої характерні риси і славетну індивідуальність, зіллються у союзі вищого порядку та створять європейське братство». Сподіваємося, що знання, які отримали учні, допоможуть їм краще зрозуміти сьогодення і зробити в майбутньому свідомий вибір.