Молодь відкриває Європу. Перемога в Національному конкурсі з європейської інтеграії "EUROPA NOSTRA"

Молодь відкриває Європу

16-17 березня євроклуб «Європейська єдність»  гімназії № 39 у м. Києві взяв участь у фінальній  частині Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників “Europa Nostra”.

Змагання  проводилося  Донецьким молодіжним дебатним центром спільно з Мережею центрів європейської  інформації України й Українською мережею європейських клубів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Представництва Європейського Союзу в Україні.

"Європа Ностра” – "Europa Nostra” – всеукраїнський конкурс знавців процесів євроінтеграції і загалом країн-членів Європейського Союзу. Він пройшов, а в пам’яті ще свіжі події, які відбувалися впродовж трьох насичених днів у столиці України – м. Києві. У перший день ми відчули велику тривожність і відповідальність. Адже приїхали не лише від гімназії, а захищатимемо честь цілої Дніпропетровської області!

Тож, для участі в конкурсі зареєструвалися 703 шкільні команди з усіх регіонів України . Завданням першого етапу всеукраїнського змагання було виконання командою впродовж 60 хвилин тестів в мережі Інтернет. Учням пропонували дати відповіді на запитання, пов’язані з історією, культурою, політикою та економікою Європи та Європейського Союзу, європейською інтеграцією та відносинами між Україною та ЄС. Пройшовши конкурсний відбір, команда євроклубу «Європейська єдність»(керівник команди -  директор гімназії Занєгіна Сніжана Леонідівна, члени команди – учениці 11 класу  Барабаш Олена, Черненко Анастасія, Куц Дарія )були запрошені на фінальну частину конкурсу, який проходив 15-17 березня у м. Києві.

Кожна з 15 команд-учасниць, що стали переможцями першого етапу змагання, презентувала одну з країн Європейського Союзу: Німеччину, Італію, Велику Британію, Кіпр, Швецію, Люксембург, Словенію, Литву, Польщу, Болгарію, Данію, Естонію, Францію, Мальту та Румунію. Основні критерії оцінки презентацій команд - інноваційність та творчий підхід. Присутні мали змогу зануритися у культурні традиції презентованих країн, скуштувати національні страви, насолодитися національними піснями та танцями, а також дізнатися багато маловідомих історичних (й не лише) фактів.

Другий день передбачав представлення молодіжних проектів, спрямованих на покращення стосунків між Україною та ЄС: створення юнацьких центрів, питання екологічної безпеки, гендерної рівності, впровадження нових євроініціатив тощо.

Наша команда євроклубу «Європейська єдність» гідно витримала всі умови змагання і увійшла до п’ятірки найсильніших команд конкурсу. У членів команди залишились незабутні враження про участь у конкурсі «Європа Ностра»

Занєгіна Сніжана Леонідівна (директор гімназії № 39): «Для нашої гімназії  стало традицією брати участь у європейських конкурсах. Ці змагання дають максимальні знання про Європу і змогу їх застосовувати. А для учнів - це новий шлях, можливість пізнати та розкрити себе, відчути енергію, позитив, перейнятися духом європейських країн».

Дарія Куц: «Цей конкурс насамперед дає можливість зрозуміти культуру, традиції, обряди інших країн, можливість познайомитися та потоваришувати з учасниками з інших регіонів України. Для нас не було тягарем та важкою роботою вивчення інформації. Воно настільки захопило нас, що ми постійно думали та розмовляли про змагання, подумки були вже у Києві. Обов'язково братимемо участь у змаганні і наступного року».

Черненко Анастасія «Для мене цей конкурс - це море емоцій , адреналіну та досвіду. Адже вкластися в регламент та за 15 хвилин розповісти інформацію надзвичайно складно - дуже багато цікавої інформації. Це і стало найважчим завданням - розповісти лаконічно найбільш важливу та цікаву інформацію. Окрім того, для мене змагання також є можливістю зустрітися з цікавими людьми, поспілкуватися, заприятелювати»