Парад ігор народів Європи

Ведуча: Дорогі діти! Сьогодні ми з вами познайомимося з іграми, які передаються з покоління в покоління, від одного народу до іншого. Ми граємося і не задумуємося, звідки походить та чи інша гра. Наш «Парад» розпочнемо грою «Один в колі».

Цій грі вже більше століття, а походить вона з Угорщини і вважається найпопулярнішою.

Умови гри: 15 -20 чоловік стають в коло і кидають один – одному маленький м’ячик, доки хтось не помилиться і не спіймає його. Цей гравець знаходиться в колі, по центру. Гравці продовжують передавати м’яч, але стежать, щоб його не схопив гравець, який знаходиться у центрі. Якщо гравець схопив м’яч, кинутий йому з іншої сторони, він старається вибити того, хто стоїть в центрі кола. Якщо влучили в нього – м’яч, що впав, ловлять і чекають нової нагоди влучити в того, хто стоїть у центрі. Якщо учасник, який кинув м’яч, не влучив у гравця у центрі, він іде на його місце в центрі кола.

Запитання до учасників гри:

Чи сподобалась Вам гра ? На яку українську гру вона схожа?

Наступна наша гра «Нідерландські схованки».

Про історію схованок і легенд, що з ними пов’язані, можна розповідати довго. У Нідерландах вважають, що ця гра походить від давніх народних звичаїв. Хлопці і дівчата в перші дні весни йшли у ліс, у поле шукати птахів, жуків, збирати квіти, щоб переконатися, чи прийшла ніч відродження. Тому в цій країні гравці імітують птахів, втікають від мисливця, махають крилами. Якщо мисливець довго не знаходить гравців, то вони свистять, імітуючи голоси птахів, щоб дати знати про себе. Схованки розповсюджені в різних варіантах і стали складовою частиною багатьох національних ігор, вони тісно пов’язані з народними звичаями та обрядами.

А зараз ми з Вами познайомимося ще з однією цікавою грою, яка називається «Камінчик» і походить з Греції.

За правилами цієї гри Вам потрібно вишикуватися в одну шеренгу. До керівника групи, який стоїть попереду, учасники протягують руки із складеними долонями. Ведучий має камінчик, він ходить перед шеренгою і робить вигляд, що хоче покласти його в долоні гравців. Потім непомітно кладе камінчик в руки одному з гравців. Той кому дістається камінчик, біжить до раніше визначеного пункту і повертається назад, щоб повернути камінчик ведучому. Інші гравці переслідують його і намагаються спіймати, доки він в полі. На лінії його ловити вже не можна. Якщо гравець повернеться назад і його не зможуть спіймати, в наступному турі гри він буде ведучим. Коли його спіймають, місце ведучого займає гравець, який першим доторкнувся до того, хто біг.

А зараз ми перевіримо ваше вміння влучати в ціль. Гру, яку я Вам зараз запропоную, вигадали іспанці. Відома вона вже багатьом поколінням європейських народів. Називається «Влуч у відро».

Гравці стають півколом біля відра, що стоїть на землі на відстані 3 – 4 метрів від них. В руках у кожного – камінчики. Після свистка гравці по черзі кидають камінчики так, щоб влучити у відро. Той, хто промахнувся, дає заставу, хто потрапив камінцем у відро – отримує очко. Після кількох турів підраховуються набрані очки. Гравці, які набрали найбільшу кількість очок, визначають штрафи тим, хто «сплатив» заставу (можна виконати танок, пісню, тощо)

На завершення нашої «Панорами ігор» я хочу запропонувати Вам пройтися у танку. Одним із улюблених українських хороводів в усі часи була «Подоляночка». Запрошую всіх дітей взяти участь в нашому хороводі.

Дорогі діти! Сьогодні Ви переконалися в тому, що Україна тісно пов’язана політичною, економічною, науковою та культурною співпрацею з народами Європи і наші ігри багато в чому схожі на європейські. Отже, ми одна велика родина - є в р о п е й ц і.