КЗ "Ліцей № 39" КМР

Результативність роботи євроклубу «Європейська єдність»

Євроклуб «Європейська єдність» був створений у квітні 2010 року завдяки участі у Всеукраїнському проекті «Підтримка мережі євроклубів у 2010 році», що проводився Всеукраїнською радіостанцією «Наше Радіо»  за експертної підтримки громадської організації «Євроклуб «Права та Захист»», за фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні.

Головним завданням євроклубу є сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування учнівської молоді про Європейський Союз, його структур та процеси, які відбуваються в Європі та на теренах України; ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою; знайомство з новими людьми, обмін досвідом.

Протягом 2011 року євроклуб прийняв участь у Всеукраїнських проектах:

-          «Підтримка євроклубів в Україні в 2011 році», що проводився Всеукраїнською громадською організацією «Українська організація європейських студій», за фінансової підтримки Представництва ЄС  в Україні.

-          «Залучення  євроклубів до збереження історичної  пам‘яті в Україні» при підтримці Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», що виконується Всеукраїнською асоціацією  європейських студій».

-          «Історія Голокосту і права людини» за сприянням Українського центру вивчення історії Голокосту спільно з Всеукраїнською освітньою програмою «Розуміємо права людини».

Участь у Всеукраїнських конкурсах:

-          «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі  дізнатися про тебе!» проводився  Всеукраїнською радіостанцією «Наше Радіо» за фінансування Представництва Європейського Союзу при експертній і методичній підтримки  євроклубу «Право і захист» в рамках проекту «Україна – СС: Конкурс щодо співпраці і регіонального розвитку серед старшокласників  України».

-          Конкурс творчих робіт «Україна моєї мрії» за сприянням Європейської Асоціації українців.

-          Всеукраїнське змагання з європейської інтеграції EVROPA NOSTRA (за сприянням Донецького молодіжного дебатного центру та Міжнародного фонду «Відродження»).

Участь в обласних заходах з євроінтеграції:

– участь в обласному єврофорумі  «Дніпропетровщина – Україна – Європейський Союз» в м. Кривому-Розі.

-          Обласний конкурс пошукових робіт «Україна в Європі, Європа в Україні».

Участь і реалізація шкільних проектів:

-          «Європа в моєму місті».

-          «Мандруємо країнами Європейського Союзу».

-          «Пам‘ять про війну в історії моєї сім‘ї».

-          «Моє місто: минуле і сучасне».

Активісти євроклубу прийняли участь у Всеукраїнському єврофестивалі   у

м. Кременчуці з нагоди 2-річниці з Дня народження євроклубу «Статус» в листопаді 2011 року і були нагороджені сертифікатом учасників єврофестиваля.

Євроклубівці взяли участь у Всеукраїнській учнівській конференції «Стабільність і безпека – гарантія майбутнього України» у м. Комсомольську, яка проводилась під гаслом «Я корисний для громади», присвячена Європейському року волонтерства й  отримали сертифікат учасника.

В активі євроклубу  у 2011 році:

- участь у І міській конференції «Перспективи входження України в ЄС»;

- участь у міському святі, присвячений Дню Європи;

- волонтерська акція «Євроклуб в гостях у лівобережного дитячого будинку»;

- участь агітбригади євроклубу у міському мітингу, присвячений Всеукраїнському Дню вчителя;

- зустріч з Генеральним Консулом Польщі Яном Гранатом й презентація проекту «Вплив Польської громади на розвиток с. Кам‘янського» (сучасне м. Дніпродзержинськ);

- проведення європейського Тижня місцевої демократії;

- проведення вікторини «Що ти знаєш про Європейський Союз?»;

- відкриті засідання євроклубу на тему: «Толерантність і ксенофобія» (до Всесвітнього Дня толерантності);

- «Вивчення Голокосту – шлях до толерантності»;

- «Історія створення Європейського Союзу»;

- тренінг «Я проти насилля» (до Дня захисту прав людини);

- захист науково – дослідницьких робіт з питань євроінтеграції;

- фестиваль міні-вистав авторів країн ЄС.

В кабінеті історії створено стенд євро клубу, де розміщена інформація про історію створення ЄС, його структуру та діяльність.  Зібрано необхідний матеріал для роботи клубу: літературу, довідковий матеріал, відеодиски, створено європейську поличку (журнали, листівки, брошури про ЄС).

В педагогічному музеї гімназії оформлено експозицію «Подорожуємо музеями Європи». Обладнано  книжкову виставку «Я пізнаю світ: свята та звичаї народів Європи». На сайті гімназії створено Інтернет-сторінку про діяльність євроклубу».