2014 рік

ВИСТУП АГІТБРИГАДИ «ЄКОСВІТ -2014» ЄВРОКЛУБУ «ЄВРОПЕЙСЬКА ЄДНІСТЬ» ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39 В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ ЄВРОКЛУБУ «ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ І ЗДОРОВ`Я ДНІПРОДЗЕРЖИНЦІВ»

Виступ агітбригади «Єкосвіт -2014» євроклубу «Європейська єдність» Дніпродзержинської гімназії № 39 в рамках реалізації проекту євроклубу «Збережемо водні ресурси і здоров`я дніпродзержинців» за підтримки Всеукраїнської школи громадських активістів «Я і громада» .
Мета виступу агітбригади - інформувати місцеву громаду про екологічні проблеми водних ресурсів м. Дніпродзержинська, сприяти формуванню у мешканів активної життєвої позиції, покращення екологічної ситуації міста через участь в громадських природоохоронних акціях і заходах.

ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ «ЧИСТИЙ СЛІД»

6 травня 2014 року активісти євроклубу " Європейська єдність" взяли участь у екологічній акції «Чистий слід» з очистки від сміття прибережної зони Воронячого острова, що на Єлизаветівському котловані. Акція проводилася в рамках реалізації проекту євроклубу «Збережемо водні ресурси і здоров`я дніпродзержинців».

До цієї акції вся гімназійна громада готувалися заздалегідь. Протягом року був зібраний матеріал про екологічні проблеми Блакитного озера і підготовлений виступ агітбригади «Екосвіт - 2014» з метою привернути увагу та змінити споживацьке ставлення жителів Дніпродзержинська до довкілля, зокрема, прищепити в суспільній свідомості потребу підтримувати чистоту та піклуватися про водні ресурси у Дніпродзержинську.
   Також гімназисти власноруч виготовили знаки проти сміття, дизайн яких розробили самі. У ході акції знаки були установлені вздовж берега Блакитного озера в місцях масового відпочинку дніпродзержинців.
 Діти отримали робочі рукавиці, граблі та різнокольорові пакети. Сортування сміття здійснювалося таким чином: блакитні і зелені мішки -- для пластику, чорні -- для змішаного сміття, білі -- для скла. Волонтери були розділені на групи і протягом двох годин на Воронячому острові було зібрано більше ста мішків сміття.
Ось які враження залишив по собі проведений захід:
   Філіпенко Владислава, учениця 10 класу: «Гімназисти охоче долучилися до оголошеної перед літнім сезоном акції «Чистий слід». Наше Блакитне озеро є гордістю міста. Влітку тут відпочиває кожен другий дніпродзержинець. Але ми стурбовані тим, що мешканці так безвідповідально ставляться до найживописнішого куточка в нашому місті».
   Супрун Анна: «Ми впевненні, що наші знаки будуть нагадувати про те, що треба піклуватися про чистоту Блакитного озера. Закликаємо всіх прибирати за собою: скласти у пакети все, що залишилося після приємного відпочинку біля озера і донести до найближчого сміттєвого контейнера».
   Гаркуша Альбіна: «Хочеться сподіватися, що мудрість наших пращурів іще живе в душі кожного із нас, і, відпочиваючи у черговий раз на Блакитному озері, подумайте про те, як багато воно нам дає. І дайте чесну відповідь самому собі -- а що ми даємо натомість? Гори сміття? Ми дуже турбуємося про те, де будемо жити далі. Не соромтеся нагадувати іншим, що треба прибрати за собою. Завтра може бути пізно»..